Peelingi chemiczne

Nasze rozwiązania to nie tylko rozwiązania związane z mniej lub bardziej inwazyjnymi zabiegami. Możliwe jest także skorzystanie z procedur takich jak peelingi medyczne. Są to profesjonalne zabiegi złuszczania na różnych poziomach skóry. Jest to metoda zminimalizowania defektów kosmetycznych oraz walki ze starzeniem się skóry.


Peelingi medyczne

Domowe peelingi łatwo wykonać w zaciszu własnej łazienki - ogrom preparatów dostępnych w drogeriach z pewnością wystarczy skórze, która nie ma większych problemów. Jednak, w sytuacji, w której konieczne jest dokładniejsze zadbanie o skórę, warto zdecydować się na wariant medyczny.

Ogólne wskazania do wykonywania tych zabiegów to:

 

 • trądzik,
 • blizny po trądzikowe,
 • objawy posłonecznego starzenia się skóry,
 • różnego rodzaju zaburzenia barwnikowe i przebarwienia skóry,
 • skóra łojotokowa,
 • rozstępy,
 • i inne.Jak dobieramy peeling medyczny?

W ramach wsparcia naszych gabinetów, możliwe jest dobranie odpowiedniego zabiegu do danego rodzaju skóry. Po zapoznaniu się ze stanem cery i odbyciu wywiadu z Pacjentem, lekarz podejmuje decyzje o odpowiednim wariancie. Pozwala to na podejście indywidualne, wraz z uwzględnieniem potrzeb Pacjentów.

W naszym gabinecie możliwe jest uzyskanie wsparcia poprzez zastosowanie różnorakich kosmetyków - zarówno o wysokim, jak i niskim stopniu złuszczania. Najczęściej wybierane przez lekarzy i Pacjentów warianty to:

 

 • Mandel 50 (na bazie 50% kwasu migdałowego),
 • kwas cytrynowy,
 • kwas fitowy,
 • kwercetyna.Wskazania do peelingu medycznego

Głównymi wskazaniami, które mogą być podstawą do skorzystania z świadczonej przez nas pomocy są m.in. trądzik oraz blizny, które powstały w jego wyniku. Dodatkowo, możliwe są procedury związane z problemami ze skórą łojotokową z rozszerzonymi porami oraz z fotostarzeniem (czyli starzeniem pod wpływem promieni słonecznych) delikatnej oraz właśnie łojotokowej skóry.

Najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając zabiegi – najlepiej raz na 7-15 dni. Trwały efekt możliwy jest do uzyskania po 6-8 procedurach, w zależności od rodzaju i stanu skóry Pacjenta.


Peeling medyczny – dwa najpopularniejsze rodzaje

Nasze najpopularniejsze warianty, z których korzystamy podczas naszych zabiegów to Mandel Plus (zawierający 50% kwasu migdałowego, trzy inne kwasy: tiomlekowy, fitowy oraz cytrynowy, a także kwercetynę) oraz Mandel 60 (posiadający 60% kwasu migdałowego, w połączeniu z substancjami przeciwutleniającymi oraz chelatującymi).


Wskazania naszych peelingów medycznych

Mandel Plus, posiadający substancje mają działanie anti-aging, które potęgują i przyspieszają odbudowę skóry, polecany jest najczęściej w przypadku fotoagingu (czyli wspomnianego już starzenia się skóry z powodu wystawienia na promienie słoneczne) oraz trądziku i skóry łojotokowej. Dodatkowo, może być on wykonywany w przypadku melazmy, zaburzeń pigmentacji oraz przebarwieniach pojawiających się po stanach zapalnych skóry. Będzie także odpowiedni dla osób chcących zredukować widoczność piegów.

Mandel 60 będzie za to odpowiedni do fotostarzenia się skóry oraz w przypadku trądziku połączonego z bardzo delikatna i wrażliwą skórą.