Mezoterapia rozstępów

Medycyna estetyczna dr. Szymaniak-Rochoń to także zabiegi, które mogą wesprzeć w sytuacji, w której na skórze pojawiają się ślady, takie jak rozstępy. Ich mezoterapia pozwala na załagodzenie ostrych kolorów tak, że mniej wyróżniają się na skórze.


Jak wygląda mezoterapia rozstępów?

Procedura ta to nic innego, jak wykonywanie zastrzyków na danym obszarze. Aby jak najbardziej zminimalizować ból oraz dyskomfort podczas zabiegu, korzystamy z cienkiej igły, która jest znacznie mniej wyczuwalna niż jej klasyczny, grubszy wariant, który możemy znać ze szczepień lub pobierania krwi. Poprzez dobranie odpowiedniego preparatu, możliwe jest miejscowe wygładzenie skóry oraz niewielka zmiana jej kolorytu – i to właśnie te cechy pozwalają nam na optyczne zlikwidowanie tych śladów na skórze.


Preparat do mezoterapii rozstępów

Mezoterpia ogólnie to szereg zabiegów, które wykonywane być mogą na różne części ciała w celu uzyskania różnych rezultatów. Procedura opisywana na tej stronie dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie rozstępów, dlatego też podczas zabiegu używamy tylko tych środków, które mogą mieć wpływ na blaknięcie i wygładzenie tych jasnych linii. Stosujemy specjalną mieszaninę substancji (m.in. DMAE, kwas hialuronowy, witaminę B5, pierwiastki śladowe), które silnie napinają skórę oraz poprawiają koloryt. Dodatkowo, skóra staje się rozjaśniona, co przyczynia się do wizualnej redukcji rozstępów.


Świeże rozstępy

W sytuacji, w której chcemy pozbyć się tych zmian, najlepiej poddać się zabiegowi jak najszybciej od momentu ich powstania. Nowo powstałe zmiany są bardziej podatne na wygładzenie i rozjaśnienie, niż kilku lub kilkunastoletnie ślady. Osoby w ciąży lub te, których ciało nagle się zmienia z powodu choroby, zaraz po zakończeniu karmienia lub wyzdrowieniu mogą wyrazić chęć poddania się zabiegowi – efekty będą wówczas z pewnością bardziej widoczne, niż w sytuacji, w której z decyzją poczeka się kilka lat. Oczywiście, nawet po kilku czy kilkunastu latach mezoterapia może zostać wykonana, jednak możliwe jest uzyskanie mniej widocznych efektów.


Jak powstają rozstępy?

Porównać je można do zerwanych nitek w ubraniach czy tzw. “oczek” w rajstopach. Powstają na skutek zerwania włókien kolagenowych i elastynowych na etapie intensywnego i szybkiego rozciągania się skóry - czyli najczęściej w sytuacji szybkiego wzrostu, ciąży lub przybierania masy w związku z chorobą lub lekarstwami. W wielu przypadkach ich całkowite wyeliminowanie nie jest możliwe – można natomiast znacząco zmniejszyć ich widoczność, poprawiając tym samym wygląd i kondycję skóry, właśnie dzięki zastosowaniu mezoterapii.


Mezoterapia rozstępów to także pomoc dla skóry

Procedura ta to zabieg niwelujący wrzecionowate ślady na skórze. Polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym preparatem bogatym w składniki odżywcze. Po serii zabiegów skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, przez co powstałe na jej powierzchni jasne linie są mniej widoczne oraz bardziej wypełnione. Zabieg można przeprowadzać na dowolnym obszarze ciała, co pozwoli na rozjaśnienie zmian w nawet najbardziej nietypowych miejscach.


Mezoterpia rozstępów to często wybierany zabieg medycyny estetycznej, który nie jest inwazyjny, a jednocześnie pozwala na zaobserwowanie efektów w krótkim czasie.